Type to search

DOMÁCE POLITIKA

VIEME, KEDY SA VRÁTI NEZVESTNÝ FICO!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik jún 06

Ani premiér Peter Pellegrini nevie, kde je predseda Smeru Robert Fico. Vyhlásil to v diskusnej relácii TV Markíza Na Telo. Fico odišiel na súkromnú cestu po voľbách do Európskeho parlamentu, kde Smer po 15 rokoch voľby prehral s iba 15% hlasov.

Fico podľa Pellegriniho odišiel do zahraničia v sobotu 25. mája. Bolo to v deň, keď sa konali voľby do Európskeho parlamentu. Vrátiť sa mal o týždeň. Doteraz však ani jeho najbližší stranícky kolegovia netušili, kde by sa mohol nachádzať.

 

Vynorili sa dokonca špekulácie o tom, že odišiel na liečenie do Izraela. „Odletel do Izraela. Zveril sa do rúk tamojším najlepším kardiológom. Potrebuje, aby mu poradili a pomohli s jeho verejne známymi problémami so srdcom,“ povedal zdroj zo Slovenska, ktorý si neželal byť menovaný.

 

 

Podpredseda Smeru Juraj Blanár však oznámil, že medializované informácie o jeho liečení v Izraeli sa nezakladajú na pravde. „Je na dlhodobo plánovej súkromnej veci,“ povedal.

 

To, kde Fico skutočne bol sa pravdepodobne nedozvieme, no podľa najnovších informácií by sa mal vrátiť tento týždeň. Po utorňajšom rokovaní vlády to uviedol podpredseda Smeru a minister hospodárstva Peter Žiga s tým, že vedenie strany potom čaká rokovanie, čo bude so Smerom ďalej.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak