Type to search

DOMÁCE POLITIKA SPRÁVY

FICO SA KONEČNE VYJADRIL! NEUVERÍTE, KOHO OBVINIL Z KUPOVANIA POSLANCOV!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik júl 29

Šéf Smeru povedal, že v súvislosti s možným kupovaním poslancov pri voľbe generálneho prokurátora predvolaný nebol.

 

Predseda vládneho Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že ak niekto kupoval poslancov pri voľbe generálneho prokurátora v rokoch 2010 – 2012, tak to bola vládna koalícia Ivety Radičovej. Povedal to na tlačovej konferencii.

 

„My sme boli tí, ktorí sme hovorili o Radičovej kóde. Potom ako si fotili lístky, ako sa ťahali pod pazuchami na voľbu generálneho prokurátora, my sme to veľmi jasne kritizovali do poslednej chvíle,“ uviedol Fico.

 

(Robert Fico je poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, bývalý predseda vlády Slovenskej republiky a predseda ľavicovej politickej strany SMER – sociálna demokracia. Fico preslávený aj svojimi korupčnými kauzami, ako napríklad kauza Gorila – najväčšia kauza v histórii samostatného Slovenska. Prepis údajných odposluchov v konšpiračnom byte usvedčuje slovenské politické špičky, že pracovali v prospech vplyvných finančných skupín)

 

Vo veci boli zatiaľ predvolaní viacerí poslanci Národnej rady (NR) SR, medzi nimi aj nezaradený Martin Poliačik a Natália Blahová (SaS). Fico tvrdí, že on zatiaľ predvolaný nebol.

 

Na otázku, prečo podporoval vtedy ako kandidáta na generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, odpovedal, že sa novinári pýtajú úplné nezmysly.

 

Ján Kuciak bol slovenský investigatívny reportér, novinár a externý univerzitný pedagóg. V roku 2018 bol spolu so svojou snúbenicou Martinou Kušnírovou zavraždený, pričom motívom vraždy bola jeho investigatívna žurnalistická práca)

 

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) začal znova vyšetrovať údajné kupovanie poslancov pri voľbe generálneho prokurátora počas vlády Ivety Radičovej v rokoch 2010 – 2012. Informácie o korupcii má z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak