Type to search

DOMÁCE POLITIKA SPRÁVY

FICO PRELOMIL MLČANIE A PRIZNAL VZŤAH S BÖDÖROM!

 

Človek, ktorý dnes sedí vo väzbe a je obvinený z vraždy, nemohol mať podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica vplyv na konanie orgánov činných v trestnom konaní. Fico tak odpovedal na otázky okolo Mariana K.

 

Nevidí problém v tom, keď sa niekto pokúšal sám pre seba niečo urobiť. „Keď ste trestne stíhaní, tak bojujete ako lev, ale nedosiahol nič, lebo sedí vo väzbe,“ dodal Fico na margo údajnej komunikácie Mariana K. s Norbertom Bödörom. Podľa medializovanej komunikácie sa mali pokúšať prostredníctvom orgánov činných v trestnom konaní a sudcov manipulovať vyšetrovanie niektorých trestných konaní vedených voči Marianovi K.

 

Fico ďalej uviedol, že podporuje vyšetrovanie a že inšpekcia musí preskúmať „či nejaký vyšetrovateľ zneužíval svoje právomoci alebo nezneužíval“. Podľa neho treba porovnať to, čo bolo v spomínanej komunikácii naznačené, s tým, či sa to stalo alebo nie.

 

(Bödör je synom šéfa SBS-ky Bonul Miroslava Bödöra, ktorý zbohatol na štátnych zákazkách počas vlád Smeru)

 

Na otázku, či sa ešte hodlá zúčastniť na vianočnom večierku Bonulu, povedal, že sa nebude tváriť, že sa s niekým v živote nevidel. „Ja dobre poznám majiteľa, ktorý je starý pán a nemá nič spoločné s pánom, ktorý je dnes predmetom nejakej medializácie,“ povedal Fico o Miroslavovi Bödörovi, ktorý je otcom Norberta Bödöra. „Ja si myslím, že je normálnou úlohou politika sa stretávať s podnikateľmi, komunikovať s nimi tam, kde takéto firmy zamestnávajú obrovský počet ľudí,“povedal Fico.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak