Type to search

DOMÁCE POLITIKA SPRÁVY

TRUBAN KLAMAL OHĽADOM DROG! VIEME, ČO VŠETKO SKÚSIL!

 

Ešte minulý týždeň líder PS/Spolu hovoril, že mal len jeden joint na internáte. Líder koalície PS/Spolu Michal Truban zverejnil video, kde nepriamo priznal, že nehovoril o drogách pravdu. Viac ako týždeň po zverejnení zostrihov z jeho starej prednášky nakrútil Truban video a povedal, že marihuanu fajčil viackrát a nielen na internáte, a že pred dvanástimi rokmi raz skúsil aj LSD, čo je silná halucinogénna droga. „To je všetko. Aj toto je súčasť môjho príbehu,“ povedal Truban.

 

„Cítil som, že vo svojej komunikácii som sa oveľa viac zaoberal tými, čo na mňa útočili, ako svojimi chybami,“ povedal Truban a nepovedal priamo, že by klamal. Povedal, že urobil chyby. „Zachoval som sa ako politik, ktorým nikdy nechcem byť,“ povedal. „Aj toto obdobie je súčasťou môjho príbehu nie sú to len podnikateľské úspechy, šport a triatlon, ale aj takéto chyby.“

 

Minulý týždeň sa na YouTube objavilo krátke video, v ktorom Truban študentom hovorí o svojom podnikateľskom príbehu a aj o drogách.

 

Aj keď naňho začali koaliční aj opoziční politici útočiť, Truban trval na tom, že mal len jeden joint (teda cigaretu marihuany) na internáte a odmietal, že by bral tvrdé drogy. Z dlhšieho zostrihu videa potom vyplynuli pochybnosti, či naozaj išlo iba o marihuanu, spochybňovali to aj experti na závislosti.

 

(Vo videu hovorí, ako z jeho pohľadu drogy fungujú, prízvukuje, že má na drogách rád „dopamín efekt“ (príjemné pocity po požití drog), používa slang užívateľov drog, keď povie, že spoznal „bad trip“ (zlé stavy po požití drog). Viackrát použil spojenie „čo ma drogy naučili“)

 

Teraz sa Truban priznal, aj k LSD a uznal si chybu, že po zverejnení videa nekomunikoval tak, ako mal. „Chcel som vyzerať omnoho lepšie ako som,“ hovorí teraz.

 

Povedal aj to, že pred študentmi tak o drogách hovoriť nemal. „Takto sa o drogách pred študentami hovoriť nemá.“ Povedal, že drogy sú škodlivé a mnohým rodinám zničili rodiny. „Urobil som veľmi veľa chýb a chcem sa z nich poučiť.“

 

 

 

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak