Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Truban prezradil, aký má vzťah ku korupcii!

 

Úroveň korupcie na Slovensku sa dá znížiť. V rozhovore to povedal líder koalície Progresívneho Slovenska a Spolu Michal Truban. Skonštatoval, že po vstupe do vlády sa neobáva, že by korupcii podľahol. PS a Spolu si podľa jeho slov dávajú pozor, aby bolo ich financovanie transparentné.

 

V súvislosti so znižovaním korupcie spomenul príklad bratislavského primátora Matúša Valla a poukázal na to, „aký škrt cez rozpočet spravil pri mestských podnikoch, ktoré boli vždy rozdelené oligarchom“.Výberové konania na šéfov mestských podnikov v hlavnom meste označil za transparentné. „To si nikto nevedel predstaviť, že takýmto zásadným spôsobom sa tu korupcia ‚zoseká‘,“ skonštatoval.

 

Podľa Trubanových slov stačilo, aby sa veci začali robiť poriadne a poctivo. „Keď to preženiem, jediné, čo stačilo robiť, je začať to robiť poriadne, poctivo a nechcieť si dosádzať svojich kamarátov do mestských podnikov, vedieť sa normálne správať aj k mestským poslancom, aby mu schválili parkovaciu politiku,“ povedal s tým, že podobne to chcú robiť aj v parlamente a vo vláde. „Toto isté keď urobíme, a chceme to urobiť, to bude veľký posun,“ dodal s tým, že v PS a Spolu majú veľa šikovných ľudí, s ktorými chcú zmenu dosiahnuť.

 

(„My sme si presne na to dávali pozor, aby sme mali čisté a transparentné financovanie, aby sme nikomu nič nedlžili,“ povedal Truban.)

 

Skonštatoval, že keď ide človek do politiky, určite sa naňho vytiahnu rôzne kauzy. Podľa svojich slov si je vedomý, že podobné snahy budú pribúdať aj v súvislosti s ním. „Nemám žiadnu takú kauzu, o ktorej by som vedel alebo aj nevedel. Ale som si istý, že snahy prídu. Čím viac budeme rásť, čím viac budeme populárnejší, tým viac začnú starí politici vyťahovať špinu,“ poznamenal. Poukázal na to, že PS – na rozdiel od Smeru-SD – nevzniká na dohodách s oligarchami a biznismenmi výmenou za protislužby.

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak