Type to search

DOMÁCE POLITIKA

EXKLUZÍVNE! Robert Fico prezradil, prečo podporil Milana Mazureka

Predseda Smeru-SD Robert Fico uverejnil video na sociálnej sieti, na margo Mazurekovho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov.

 

,,Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR voči poslancovi NR SR Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť“. Fico dodal, že ak „niekoho popravíte za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu“.

 

,,Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo má byť pri výrokoch o Rómoch trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní dôjsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ pýta sa Fico. „Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ“.

 

Trojčlenný senát NS SR odsúdil Milana Mazureka za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške 10.000 eur. NS SR sprísnil v utorok (3. 9.) na svojom verejnom zasadnutí minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), čo sa týka výšky peňažného trestu. Verdikt je právoplatný. Mazurek tak už nie je poslancom Národnej rady (NR) SR.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak