Type to search

DOMÁCE SPRÁVY

Národná kriminálna agentúra vyšetruje Roberta Fica

Robert Fico na sociálnej sieti prezentoval video, na ktorom hovorí o prípade odsúdenia už bývalého poslanca Milana Mazureka za ĽSNS. Bol kritizovaný opozíciou aj koaličným partnerom SNS za to, že sa ho v spomínanom videu zastal. Teraz sa však zdá, že Fico si videom spôsobil problém. Prípadom sa už má zaoberať Národná kriminálna agentúra (NAKA).

 

Potvrdiť to mal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „Národná kriminálna agentúra sa vyjadreniami od včera zaoberá, viac informácií zatiaľ nebudeme medializovať,“ informoval Slivka.

 

Fico včera rozbúril vody na sociálnej sieti videom, v ktorom sa zastáva odsúdeného poslanca Mazureka. „Ak má byť rozsudok najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať,“ povedal predseda Smeru vo videu.

 

Zo stanoviska predsedu Smeru je rozčarovaný aj koaličný partner SNS. „SNS je prekvapená a v šoku z vyjadrení Roberta Fica, ktorý obdivuje prejavy extrémistu Mazureka. Veríme, že náš koaličný partner si uvedomuje, že podpora extrémizmu v akejkoľvek podobe je vysoko spoločensky nebezpečná a nie je akceptovaná ani v Bruseli, ani Moskve,“ uviedla včera v stanovisku riaditeľka kancelárie predsedu strany Andreja Danka Zuzana Škopcová.

 

Slová Fica nedokázal akceptovať ani mediálny analytik, publicista a neúspešný prezidentský kandidát Eduard Chmelár, ktorý za jeho výroky podal trestné oznámenie. „S pobúrením som prijal vyhlásenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý sa verejne zastal právoplatne odsúdeného neonacistického politika Milana Mazureka za jeho hanlivé rasistické výroky. Som šokovaný, že jeden vrcholový politik, ktorý inak vraj zo zásady nekomentuje rozhodnutia súdov v najzávažnejších korupčných kauzách, cíti potrebu zľahčovať práve fašistické správanie,“ skonštatoval v statuse na sociálnej sieti Chmelár.

 

Podobne sa zachoval aj podpredseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Juraj ​Petrovič, ktorý o tomto zámere natočil aj video. „Dnes som na Okresnej prokuratúre v Rožňave podal trestné oznámenie, v ktorom žiadam orgány činné v trestnom konaní, aby preverili, či včerajšie výroky Roberta Fica nenaplnili skutkovú podstatu trestného činu schvaľovania trestného činu,“ uviedol Petrovič.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak