Type to search

DOMÁCE SPRÁVY

Fico v novom videu poriadne naložil európskym socialistom

Predseda Smeru – SD Robert Fico po videu kde obhajoval Mazureka a po videu v ktorom skritizoval celú opozíciu dnes na sociálnej sieti zverejnil ďalšie video. Tentoraz kritizuje európskych socialistov. „Musím byť na čele gay pride pochodu, aby som bol ľavičiar?“ pýta sa Fico.

 

 

„Bol som raz v Európskom parlamente a bol som v strane európskych socialistov na pohovore. A ja som mal pocit, že som došiel medzi najväčších nepriateľov na svete,“ začína Fico s rozprávaním vo videu.

 

Fico nekonkretizuje, prečo na spomínanom pohovore bol, tvrdí však, že nikoho tam nezaujímalo, čo Smer urobil na Slovensku pre ľudí.

 

„Nikto sa ma nepýtal, ako sme zmenili Zákonník práce, nikto sa ma nepýtal, ako sme pomohli ľuďom. Nikto sa ma nepýtal, o koľko sme zvýšili minimálnu mzdu. Nikto sa ma nepýtal, o koľko sme zvýšili nočné príplatky. Nikto sa ma nepýtal na iné témy,“ vysvetľuje Fiuco a dodáva: „Ale pýtali sa ma, či pôjdem na čele pochodu homosexuálov v Bratislave. A že keď nepôjdem, a teraz ma dobre počúvajte, holandská poslankyňa mi povedala: Pokiaľ ma nebude vidieť na čele gay pochodu s dúhovou zástavou, tak ma nemôže považovať za ľavičiara,“ podčiarkol šéf najsilnejšej koaličnej strany.

 

V závere vysvetľuje, akou ľavicou má byť podľa neho Smer: „Smer nemôže byť taká tá štandardná ľavica, ktorú vnímajú v Holandsku alebo niekde inde. Smer musí byť slovenská ľavica. Ľavica, ktorá reaguje na slovenské potreby. A slovenská ľavica musí otvárať silné sociálne témy, najmä teda tlak na ďalší rast životnej úrovne ľudí, ale nesmie opomínať ani tradičné kultúrne hodnoty a národné hodnoty tohto štátu.“

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak