Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Vieme, kedy prezidentka Čaputová vymenuje ústavných sudcov!

 

Prezidentka má na budúci týždeň na programe dvojdňové stretnutie prezidentov V4 v Prahe, medzitým sa bude chcieť oboznámiť so zvolenými kandidátmi.

 

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na pracovnej ceste v New Yorku v stredu privítala fakt, že parlament zvolil plný počet kandidátov na ústavných sudcov. Skoré vymenovanie sudcov zároveň označila za svoju „veľmi veľkú prioritu“.

 

Ako uviedla pre TASR, na budúci týždeň má na programe dvojdňové stretnutie prezidentov V4 v Prahe, avšak medzitým sa bude chcieť oboznámiť so zvolenými kandidátmi.

 

(Národná rada SR zvolila zvyšných štyroch kandidátov na ústavných sudcov, sú nimi Ladislav Duditš, Libor Duľa, Peter Melicher a Peter Straka. Výsledok vyhlásili v pléne po verejnej voľbe)

 

​“Priebežne, čiže na začiatku, na konci týždňa, prípadne začiatkom toho ďalšieho… verím, že to bude vo veľmi skorom čase,“ povedala na margo možného dátumu vymenovania sudcov. Zdôraznila, že výber bude starostlivo zvažovať.

„Čakali sme mesiace, nechcem to unáhliť a urobiť to za jeden alebo dva dni. Ale určite to nebudem odkladať, je to veľká priorita,“ dodala.

 

Poslanci vyberali kandidátov na ústavných sudcov už v piatej voľbe. Spolu zvolili všetkých 18 kandidátov.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak