Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Vieme, čo bude s Jankovskou po tomto rozhodnutí senátu!

 

Senát tento krok urobil po zverejnení údajnej komunikácie medzi Jankovskou a Marianom Kočnerom.

 

Disciplinárny senát dočasne pozastavil v stredu sudkyni Krajského súdu v Bratislave Monike Jankovskej výkon funkcie.

 

Senát tak urobil po zverejnení údajnej komunikácie medzi Jankovskou a Marianom Kočnerom, na ktorého podal prokurátor obžalobu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. TASR to potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

 

(Jankovská bola ešte donedávna štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti. Z funkcie odišla po tom, ako sa objavili informácie o jej kontaktoch s Kočnerom)

 

Podnet na Jankovskú podal minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

 

Minister Gál v reakcii uviedol, že toto rozhodnutie víta. Pripomína, že dôvodom podania jeho návrhu voči Jankovskej bolo porušenie povinnosti sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, a to po celý čas trvania funkcie sudcu.

 

„Predmetný disciplinárny návrh nebol v rozpore s prípadným trestným konaním. Prípadné trestné konanie by sa mohlo vzťahovať na iné skutky sudkyne,“ povedal šéf rezortu.

 

Z údajnej komunikácie vyplýva, že mali ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom.

 

Pozrite sa, ako Jankovská ovplyvňovala kauzu zmenky v prospech Kočnera!

„Nech robí, čo má, lebo skončí ‚na Kuciaka‘,“ písal Kočner Jankovskej odkaz…

 

Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti. Jankovská však autenticitu tejto komunikácie odmieta.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak