Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Kotleba má vážny problém! Pozrite sa, ako ho dobehla minulosť

Edita Silna
Edita Silna okt 29

 

Skutok sa stal v marci 2017 na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici.

 

Predseda parlamentnej ĽSNS Marian Kotleba čelí ďalšej obžalobe v kauze kontroverzných šekov, ktoré v minulosti rozdával chudobnejším rodinám.

 

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal 28. októbra obžalobu na Mariana K., obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd,“ informovala v pondelok hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

 

(Kotleba odovzdal takmer pred 400 pozvanými hosťami trom zúčastneným rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov, ktoré boli vystavené na sumu 1488 eur)

 

„Pričom číslo 1488 je známe a používané v symbolike extrémistov, a je spojením čísel 14 (14 slov Davida Lanea, pravicového teroristu) a 88 (ôsmym písmenom v abecede je H, pričom HH je skrátený tvar nacistického pozdravu ‚Heil Hitler!‘), čím verejne a na mieste verejnosti prístupnom najmä používaním hesiel prejavoval sympatie k rasistickej a (neo)nacistickej ideológii,“ dodala ďalej hovorkyňa.

 

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR v júli zamietol sťažnosť prokurátora ÚŠP voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý na jeseň minulého roka zamietol obžalobu na predsedu ĽSNS v kauze šekov pre chudobných.

 

Milan Uhrík má obrovský problém a my vieme prečo!

Na prešľap upozorňujú viacerí slovenskí europoslanci….

 

NS SR sa vtedy stotožnil s názorom súdu prvého stupňa, pokiaľ ide o procesné pochybenie týkajúce sa porušenia obhajobných práv obvineného.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak