Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Dohoda strán Za ľudí, PS/Spolu a KDH má priniesť Slovensku zmenu!

Sledujte brífing predstaviteľov strán Za ľudí, PS/Spolu a KDH.

 

Exprezident a šéf strany Za ľudí Andrej Kiska podpísal dohodu o neútočení so stranami PS/Spolu a KDH. K dohode prišlo na druhý pokus, minulý týždeň to predstavitelia PS/Spolu zrušili pre pracovné povinnosti.

 

„Každý jeden volič si kladie otázku, ako to bude. Dokážu tieto strany vytvoriť jasnú, silnú, stabilnú vládu? Ja som presvedčený, že áno. Som rád, že sa v dohode o spolupráci doplnila sa klauzula o tom, že sa vylučuje akákoľvek spolupráca so Smerom, SNS a extrémistami,“ povedal Kiska.

 

FOTO: Andrej Kiska na tajnom stretnutí s oligarchami z ESETu!

Zverejnené fotografie exprezidenta Andreja Kisku, pochádzajúce zo súkromného stretnutia so zástupcami spoločnosti ESET…

 

Líder koalície PS-Spolu Michal Truban skonštatoval, že v spoločnosti cítiť skepsu a možno aj beznádej z toho, že opozícia nevie komunikovať a vyzerá, že sa háda. Touto dohodou chcú preto tieto strany ukázať, že vedia spolu komunikovať. Truban verí, že táto spolupráca bude fungovať.

 

Truban tiež dodal, že s predsedom strany SaS Richardom Sulíkom sa chcú stretnúť mimo kamier. „Porozprávame sa, ako vidíme naše ďalšie kroky,“ uviedol. SaS už avizovala, že má záujem sa k dohode pridať.

Kiska je presvedčený, že na Slovensku dôjde k zmene, že sa krajina vráti späť občanom.

 

ŠKANDÁL! Pozrite sa, ako Trubana dobehla jeho minulosť

Líder ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko, Michal Truban má opäť čo vysvetľovať…

 

„Voliči ale musia vidieť signály. Signály, že sú tu pripravené strany zostaviť silnú a spoľahlivú vládu,“ skonštatoval s tým, že strany spojené v dohode dokážu takúto vládu zostaviť.

 

Predseda KDH Alojz Hlina podpis dohody hodnotí ako dobrú vec. Bol to podľa neho zárodok jadra zmeny.

 

​Kiska už skôr avizoval, že okrem pripojenia sa k paktu o neútočení navrhuje doplniť odmietnutie spolupráce so Smerom-SD, SNS, kotlebovcami a Štefanom Harabinom.

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak