Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Kotlebova strana ĽSNS má nového hovorcu, speváka Ondreja Ďuricu!

Edita Silna
Edita Silna nov 26

 

Hovorcom ĽSNS sa stal spevák Ondrej Ďurica spájaný s neonacizmom. Ďurica bol v minulosti frontmanom neonacistickej kapely Biely odpor.

 

Na poslednom sneme strany Ľudová strana Naše Slovensko zmenila hovorcu. Martin Beluský v SMS správe rozoslal kontakty na nového hovorcu ĽSNS, ktorým je kontroverzný spevák Ondrej Ďurica.

 

(Z textov Ďuricovej bývalej kapely Biely odpor cítiť odkaz na neonacistické symboly, rasizmus, xenofóbiu a homofóbiu. Najmä posledné dve sa preniesli aj do textov Ďuricu ako sólového speváka)

 

Vo svojich piesňach Ďurica spieva o vzývaní dúhového diabla, i o tom, ako vníma utečencov. „Tí, čo utekajú pred vojnou, znásilňujú naše ženy s tvárou pokojnou,“ spieva Ďurica v piesni s názvom Invázia.

 

Ešte extrémistickejšie sú však texty jeho bývalej kapely Biely odpor, ktorá sa radí medzi neonacistické. Biely odpor v piesni Legenda spomína na Iana Stuarta Donaldsona, frontmana neonacistickej kapely Skrewdriver z Veľkej Británie.

 

„Vyhlásme im neúprosný boj, každým nádychom musia trpieť. Hriech proti krvi a rase si zaslúži ten najukrutnejší trest,“ spieva sa v piesni Bieleho odporu Hriechom proti rase.

 

Chceli by ste vládu s Kotlebom a Harabinom? Prieskum priniesol jasnú odpoveď

Prieskum realizoval Focus od 15.10. do 22.10. tohto roka na vzorke 1021 respondentov…

 

Albumy Bieleho odporu aj Ondreja Ďuricu uvádza v zozname aj web s neonacistickou hudbou 88nsm.com

Koncert Ondreja Ďuricu v minulosti navštívil aj Marián Kotleba. Po koncerte vystúpil Kotleba aj na pódiu spoločne s Ďuricom.

 

„Chcem, aby Slovensko bolo slovenské, Slovensko bolo kresťanské a Slovensko bolo biele,“ vyhlásil podľa Nového Času z pódia v závere akcie Kotleba.

 

„Áno, ja som stále všetko,“ odpovedal Ďurica na otázku, či zostáva popri poste hovorcu ĽSNS aj spevákom. Ďurica uviedol, že s označením za neonacistického speváka nesúhlasí.

 

Drsná debata na Markíze! Pozrite sa, čo vytiahol moderátor na Kotlebu

Diskusná relácia na Markíze priniesla búrlivú diskusiu medzi moderátorom a predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom…

 

Zmenu repertoára po tom, ako sa stal hovorcom, však neplánuje.

 

Ondrej Ďurica nie je prvým človekom z prostredia ĽSNS, ktorému sú blízke myšlienky neonacizmu.

 

Vo voľbách v roku 2016 mal na kandidátke ĽSNS číslo 44 Rastislav Rogel, frontman kapiel Krátky Proces a Juden Mord. Číslom 44 sa v neonacistickej symbolike často označujú jednotky SS.

 

Ďalšie číslo s neonacistickou symbolikou – 88 – na kandidátke ĽSNS mal Marián Magát, ktorý je obdivovateľom Hitlera.

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak