Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Pozrite sa, ako Matovič naložil Kiskovi a jeho strane Za ľudí!

 

„Čím viac percent vo voľbách získa strana exprezidenta Andreja Kisku, tým je väčšia šanca, že opozičné strany nebudú vedieť po voľbách zostaviť vládu, na tlačovej besede,“  povedal líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič. Dnes na sociálnej sieti Matovič pokračoval v kritike strany Za ľudí a uviedol v niekoľkých bodoch dôvody, prečo vznik tejto strany namiesto pomoci dramaticky zvýši pravdepodobnosť ďalšej vlády mafie, ako líder hnutia nazýva súčasnú koalíciu.

 

Matovič včera počas tlačovky povedal, že Andrej Kiska a jeho strana neurobili nič a navyše, nepriniesli žiadneho voliča. Dokonca vyslovil paradox, že čím viac Kiska získa vo voľbách, tým budú vyššie šance, že vládnuť bude mafia.

 

Reálny prínos Kiskovej strany je podľa Matoviča -0,4%. „Demokratická opozícia má menšiu šancu zvíťaziť s Kiskovou stranou, ako to bolo bez jej vzniknutia,“ povedal včera Matovič.

 

Na jeho kritiku strany Za ľudí, reagoval včera aj jedne z jej hlavných predstaviteľov Juraj Šeliga. Ten tvrdí, že len vďaka novým stranám tu je šanca poraziť mafiu. „Vy ste na to mali 12 rokov a nepodarilo sa. Skúsme to teraz všetci spoločne. Nové strany majú zmysel, stačí pozrieť na porovnanie z minulého roka,“ oponuje Šeliga.

 

Dohoda strán Za ľudí, PS/Spolu a KDH má priniesť Slovensku zmenu!

Sledujte brífing predstaviteľov strán Za ľudí, PS/Spolu a KDH…

 

Matovič ale aj dnes pokračoval v kritike strany Za ľudí. V svojom príspevku na sociálnej sieti sa rozhodol v pár bodoch vniesť „trochu logiky do zaslepenej mysle“ o skutočnom prínose Kiskovej strany.

 

Podľa osem prieskumov tejto agentúry, vyhotovených medzi septembrom 2018 a júnom 2019, mala demokratická opozícia spolu podporu 47%. Následne Andrej Kiska v júni 2019 založil stranu Za ľudí s hlavným argumentom – „ideme pomôcť opozícii vyhrať voľby a poraziť mafiu – prinesieme nových voličov.“

 

V ďalších 8 prieskumoch Focusu, vyhotovených po založení Kiskovej strany až do novembra 2019, mala demokratická opozícia spolu podporu 46,6%.

 

ŠKANDÁL! Neuveríte, čo spája Andreja Kisku s mafiánom Žembom

Od pochybných ľudí a nedôveryhodných firiem, ktoré mali mať blízko popradskému podsvetiu…

 

„Z toho vyplýva, že Kiskova strana Za ľudí (bohužiaľ) nepriniesla demokratickej opozícii žiadne hlasy ľudí navyše. Navyše vznik Za ľudí(bohužiaľ) dramaticky zvýšilo pravdepodobnosť prepadnutia X strán, ktoré predtým neboli nijako ohrozené,“ tvrdí Matovič, podľa ktorého vznik strany Za ľudí namiesto pomoci iba dramaticky zvýšil pravdepodobnosť ďalšej vlády mafie, ako líder OĽaNO nazýva súčasnú koalíciu.

 

„Preto (bohužiaľ) platí, že čím viac hlasov vo voľbách pre Za ľudí, tým väčšia šanca na ďalšiu vládu mafie. Uvedomujú si to ľudia v Za ľudí? Áno a veľmi dobre. Napriek tomu odmietli vznik veľkej koalície, ku ktorej predtým opakovane verejne vyzývali … a všetci v demokratickej opozícii sme z toho zhrození. To nie je Za ľudí, ale dokonalé za seba.“

 

V závere Matovič dodáva, že hovoriť pravdu nie je útok a ak to tak niekto aj napriek tomu cíti, je to dôkaz toho, že chce radšej žiť vo falošnej lži ako v úprimnej pravde.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak