Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Neuveríte, za koľko predal Michal Truban svoju firmu!

 

Najväčšia slovenská webhostingová spoločnosť WebSupport prešla do rúk novým zahraničným majiteľom.

 

O predaji slovenskej firmy informoval v pondelok jej spoluzakladateľ Michal Truban, ktorý v spoločnosti vlastní presne polovicu akcií prostredníctvom spoločnosti Trantor Ventures. Svoj podiel vo firme predávajú aj dvaja menšinoví majitelia Pavel Stano a Ivan Štefunko.
“Dokázal som, že úspešná slovenská firma sa dá vybudovať čestne a čisto, teraz idem naplno do politiky, aby som ukázal, že sa tak dá riadiť aj štát,” napísal o svojom rozhodnutí Truban na sociálnych sieťach aj vo svojom blogu.

Truban zároveň tvrdí, že sa chce sústrediť už len na politiku. Spolu so Štefunkom založili v roku 2017 stranu Progresívne Slovensko, v ktorej chce pôsobiť naďalej.

 

(WebSupport zarába na tom, že podnikateľom aj obyčajným ľuďom prenajíma priestor na svojich serveroch a umožňuje im tak zakladať webové stránky)

 

“Rozhodli sme sa ju predať dánskej nadnárodnej spoločnosti Axcel,” vraví Truban. Celkovú hodnotu transakcie neprezradil, iba povedal, že ide o “sumu v dvojciferných miliónoch eur”, teda najmenej desať a najviac 99 miliónov eur.

 

Pozrite sa, čo na Trubanovu firmu WebSupport vytiahol známy politik

Borguľa zverejnil “rozprávku o Trubanovi a Esete” naznačujúc, že súčasný líder progresívcov predal svoju IT spoločnosť WebSupport za podozrivo výhodných…

 

S počtom registrovaných domén rástli v posledných desiatich rokoch WebSupportu aj hospodárske výsledky. Podľa poslednej zverejnenej účtovnej závierky dosiahli za rok 2017 tržby takmer štyri milióny a zisk viac ako 350-tisíc eur.

 

V roku 2008 boli na porovnanie tržby spoločnosti 125-tisíc eur, pričom dosiahla zisk necelých 500 eur. Truban odhaduje, že tržby za rok 2018 prekonajú päť miliónov eur.

 

Pre svoju firemnú politiku sa v minulosti dostal WebSupport do konfliktu s finančnou skupinou Penta, keď jej spoločník Jaroslav Haščák žiadal prevádzkovateľov slovenských portálov o zmazanie dokumentu Gorila.

 

(Jaroslav Haščák tvrdil, že Gorila je nepravdivá a poškodzuje jeho meno)

 

WebSupport poskytoval služby viacerým webovým stránkam, ktoré spis Gorila zverejnili, a odmietol zasiahnuť do činnosti portálov. Súd Haščákovmu návrhu na predbežné opatrenie nevyhovel.

 

ODHALENIE! Truban prezradil, aký má vzťah k drogám

Líder ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko má toho veľa na rováši. ..

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak