Type to search

SPRÁVY

AKTUÁLNE: NAKA vykonáva zaisťovaciu akciu pod názvom Tunel po celom Slovensku!

Národná kriminálna agentúra vykonáva zaisťovaciu akciu pod názvom Tunel.

 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) od rána zasahuje v Prešovskom, Žilinskom a Bratislavskom kraji. Vykonáva zaisťovaciu akciu s názvom „Tunel“, ktorá sa týka výstavby diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové.

 

Informuje o tom na sociálnej sieti. Policajné autá sú aj v centrále Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS).

 

NDS v marci ukončila zmluvu so zhotoviteľom úseku, združením Salini Impregilo – Dúha, z dôvodu dlhodobo neuspokojivého postupu výstavby. Zhotoviteľ zložil 27. marca novú bankovú záruku, čím dohoda o ukončení kontraktu nadobudla účinnosť.

 

Spor o vzájomné nároky z pôvodnej zmluvy pokračuje doteraz. NDS medzitým pripravuje tender na nového dodávateľa stavby.

 

Zásah NAKA v Tipose odhalil obrovský nelegálny biznis!

NAKA zasahovala v budove Tiposu v Bratislave…

 

Úsek diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala má byť po dokončení dlhý takmer 14 kilometrov, s jeho výstavbou sa začalo v lete 2014. Súčasťou stavby je aj 7,5-kilometrový tunel Višňové, ktorý má byť po dokončení najdlhším diaľničným tunelom na Slovensku.

 

Ministerstvo dopravy v reakcii uviedlo, že zastaviť výstavbu na tuneli Višňové bolo správne. Zásah NAKA to len potvrdzuje, uviedla hovorkyňa rezortu Karolína Ducká.

 

Priblížila, že na stavbe boli od začiatku problémy, ktoré súčasné vedenie rezortu dopravy zdedilo po svojich predchodcoch. Ministerstvo dopravy aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podľa jej slov poskytne maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní. V prípade, že došlo k porušeniu zákona, vinník musí byť podľa hovorkyne potrestaný.

 

„Opozícia volala po tom, aby sme taliansku firmu nechali dostavať Višňové, tu vidíme ich nekompetentnosť a odbornú neznalosť. Ak by sme stavbu na Višňovom nezastavili, stratili by sme ďalší rok,“ zdôraznila Ducká v súvislosti s talianskou firmou Salini Impregilo.

 

Výsmech spravodlivosti! TAKTO sa Bödörov kamarát vyhol väzeniu za usmrtenie ženy

V minulosti sa rád prezentoval aj na spoločných fotkách s vplyvnými ľuďmi blízkymi strane Smer-SD…

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak