Type to search

POLITIKA SPRÁVY

NAKA odhalila, v čom klamala Jankovskej sestra!

Komisia aj Súdna rada jednohlasne odporučili predsedníčke Súdnej rady iniciovať disciplinárne stíhanie voči Andrei Haitovej.

 

Sudkyňa Krajského súdu (KS) Bratislava Andrea Haitová – sestra bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej – klamala pred osobitnou komisiou Súdnej rady SR o tom, že si z mobilnej aplikácie Threema nevymazala žiadne kontakty ani konverzácie.

 

Na pondelkovom zasadnutí Súdnej rady to uviedla predsedníčka komisie Elena Berthotyová, ktorá sa odvolala na informácie, ktoré jej poskytla Národná kriminálna agentúra (NAKA).

 

Pozrite sa, ako Jankovská ovplyvňovala kauzu zmenky v prospech Kočnera!

Z Threemy je zrejmé, že si s Kočnerom vymenili viac ako šesťtisíc správ, vrátane telefonátov…

 

​NAKA Berthotyovú informovala o tom, že zo znaleckého posudku vyplýva, že v zaistenom mobile Haitovej sa nachádza mobilná aplikácia Threema, v rámci ktorej bolo uložených 134 kontaktov, z toho 17 bolo zmazaných, a 20 konverzácií, z toho 17 bolo zmazaných.

 

Podľa NAKA sa tiež mobil Haitovej v momente pripojenia na web zresetoval a vymazali sa v ňom všetky údaje.

 

Na základe toho, že Haitová tvrdila, že si žiadne kontakty a správy nevymazala, komisia podľa jej predsedníčky skonštatovala, že mohlo dôjsť aj k strate predpokladov sudcovskej spôsobilosti v oblasti morálky či integrity.

 

FOTO: V takomto LUXUSE žije Monika Jankovská!

Jankovská má záľubu nielen v šifrovaných mobilných aplikáciách, ale najmä v obrovskom luxuse…

 

Komisia aj Súdna rada podľa Berthotyovej jednohlasne odporučili predsedníčke Súdnej rady Lenke Praženkovej iniciovať disciplinárne stíhanie voči Haitovej.

 

Predsedníčka Súdnej rady v reakcii na odporúčanie uviedla, že sa podrobne oboznámi so správou osobitnej komisie. Novinárom uviedla, že jej vyvstala napríklad otázka o tom, kedy došlo k vymazaniu údajov v Haitovej mobile. Praženková uviedla, že ak jej vyvstanú otázky, tak ešte nahliadne do spisu.

 

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak