Type to search

SPRÁVY

Zistili sme, prečo skupina Rómov brutálne dobila hasiča!

Incident sa udial ešte v stredu 11. decembra v liptovskej obci Važec. Krátko po obede v nej došlo k brutálnemu fyzickému napadnutiu mladého muža veľkou skupinou spoluobčanov z neďalekej osady. Tí mladého muža prenasledovali až k domu. Polícia obvinila viacero osôb z viacerých trestných činov.

 

Z dostupného videa je zrejmé, že keď napadnutý ležal bezvládne na zemi, nasledovali kopance do celého tela, nevynímajúc hlavu. Následne bola napadnutá aj jeho manželka a brat.

 

Udalosť vyvolala vlnu pobúrenia a v utorok 17. decembra sa dostala aj do hlavného večerného spravodajstva médií.

 

Podľa dostupných informácií bol napadnutým mužom hasič. Celý konflikt bol vyústením fyzického napadnutia jeho neplnoletej dcéry.

 

Na Rómov z Luníku IX sa usmialo miliónové šťastie!

Rodiny, ktoré nie sú pripravené, musia najskôr integrovať…

 

Na incident upozornil aj bývalý poslanec Milan Mazurek či europoslanec Milan Uhrík. Mazurek na sociálnej sieti uviedol: „Ani takmer po týždni od útoku neboli páchatelia zadržaní, a to aj napriek tomu, že adresovali napadnutým ďalšie brutálne vyhrážky. Celý prípad budeme ostro sledovať a apelovať na okamžité riešenie nie len tohto prípadu, ale riešenia celej bezpečnostnej situácie občanov v obci Važec, ktorá je už dlhšiu dobu alarmujúca.“

 

Po rozhorčených reakciách ľudí v utorok vo večerných hodinách reagovala na sociálnej sieti aj polícia:

„Dementujeme dezinformácie, podľa ktorých polícia nekoná v prípade napadnutia jednej osoby viacerými páchateľmi. Polícia koná a neinformuje preto, aby sa o jej krokoch nedozvedeli páchatelia a aby vďaka tomu boli spravodlivo potrestaní. Zajtra prinesieme viac konkrétnych informácií.“

 

Následne, v stredu 18. decembra polícia informovala, že v prípade obvinila 10 osôb z viacerých trestných činov.

 

„Konkrétne informácie budú zverejnené tu dnes doobeda. Polícia intenzívne pracovala na prípade od momentu, kedy jej bol nahlásený. V prvom rade bolo dôležité identifikovať ľudí z videa – spárovať a dokázať, že tá a tá osoba je naozaj tá a tá z videa. Nie je pravdou, že polícia začala konať až po zverejnení videa,“ uvádza polícia v príspevku na sociálnej sieti.

 

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak