Type to search

SPRÁVY

Školáci z osady brutálne napadli staršiu pani!

Ešte neutíchli búrlivé reakcie po šokujúcej bitke vo Važci a médiá tento týždeň už informujú o ďalšom surovom akte, tentokrát zo strany školopovinných detí z osady v Richnave pri Krompachoch. 

 

Podľa zatiaľ dostupných informácií mala včera skupina detí s úmyslom krádeže napadnúť staršiu ženu v Richnave, ktorá po ich útoku skončila s vážnymi poraneniami v nemocnici.

 

Podľa dostupných informácií na bezbrannú obeť zaútočili „štyria školopovinní osadníci“, pričom staršiu pani mali v úmysle „zrejme okradnúť“.

 

(Fotografia z incidentu v Richnave)

 

Žena pri útoku spadla z mosta z približne trojmetrovej výšky. Skončila v nemocnici v kritickom stave. Pre štyroch maloletých útočníkov to bol podľa televízie už štvrtý kriminálny čin za posledné týždne.

 

Polícia páchateľov zadržala a vo štvrtok informovala, že hlavný aktér už je obvinený.

 

„Včera večer partia 4 maloletých osôb brutálne napadla staršiu pani. Rýchlym zásahom polície boli všetky osoby bezprostredne po skutku zadržané. Polícia na prípade pracuje, správu budeme aktualizovať,“ uviedli na sociálnej sieti.

 

Polícia neskôr doplnila, že brutálny útok majú na svedomí deti.

 

Zistili sme, prečo skupina Rómov brutálne dobila hasiča!

Veľká skupina spoluobčanov z neďalekej osady brutálne dobila hasiča…

 

„13-ročný Erik ženu sotil a tá spadla. Potom ju 14-ročný Jaroslav zas sotil, poskákal jej po ruke, a žena spadla z mosta z 3 metrovej výšky. Potom jej poskákal po ležiacom tele. Okradli ju. Ušli, no vrátili sa. Či náhodou ešte niečo nezabudli. Učebnicový príklad brutality,“ popisuje priebeh útoku polícia a dodáva, že v tomto prípade boli 4 osoby obmedzené na osobnej slobode. Jeden z nich bol obvinený s podnetom na väzbu.

Košická krajská hovorkyňa polície Lenka Ivanová pre agentúru SITA dodala, že  podľa predbežného vyjadrenia lekárov boli žene spôsobené ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť minimálne 42 dní. Vzhľadom na rozsah týchto zranení a závažnosť tohto brutálneho činu, vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý 14-ročného Jaroslava, hlavného aktéra, obvinil z obzvlášť závažného zločinu lúpeže.

 

Spracovaný bude aj podnet na jeho vzatie do väzby. Trestná sadzba v takomto prípade je 10 až 15 rokov, u mladistvých sa znižuje na polovicu. Obvinený mladík sa aj napriek svojmu nízkemu veku už v minulosti dopustil trestnej činnosti. Polícia bude zároveň skúmať aj prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť rodičov pre podozrenie z trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Jaroslavovi maloletí spolupáchatelia, ktorí vzhľadom na svoj vek nie sú trestne zodpovední, boli po vykonaní procesných úkonov prepustení.

 

PPozrite sa, čo robili Kotlebovci vo Važci!

Marian Kotleba to rieši po svojom…

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak