Type to search

POLITIKA SPRÁVY

„Je podpora nacizmu a fašizmu oficiálnou politikou Slovenskej republiky?“ pýta sa Harabin

Edita Silna
Edita Silna dec 25

Volebný líder strany Vlasť, Štefan Harabin sa pýta Miroslava Lajčáka, či  je podpora nacizmu a fašizmu oficiálnou politikou Slovenskej republiky, keď sa Slovensko zdržalo hlasovania v OSN pri rezolúcii odsudzujúcej oslavy nacizmu. Tiež ho zaujíma, prečo Lajčák mlčal, keď maďarský premiér Orbán zasadal s predsedníctvom strany Fidesz pod mapou veľkého Maďarska, ale kritizoval ho, keď bránil Maďarsko proti migrantom a rušil Sorosovu univerzitu v Budapešti.

 

Valné zhromaždenie OSN prijalo návrh rezolúcie k boju proti oslavovaniu nacizmu. Dokument dostal názov Boj proti oslavovaniu nacizmu, neonacizmu a iným foriem, ktoré prispievajú k eskalácii moderných foriem rasizmu, rasovej diskriminácie, xenofóbie. Pre dokument hlasovalo 133 krajín, Spojené štáty a Ukrajina sa tradične postavili proti, 52 štátov vrátane Českej republiky, Slovenska a Izraela sa zdržalo hlasovania.

 

V tejto súvislosti Harabin kladie otázku, či nie je znepokojenie vládnych predstaviteľov pre vandalizmus na židovskom cintoríne pokrytecké, ak Slovenská republika zastúpená ministerstvom zahraničia odmietne zahlasovať za rezolúciu v OSN, ktorá bojuje proti oslave, nacizmu, extrémizmu a xenofóbii.

 

 

Túto schizofréniu vníma aj zo strany prezidentskej kancelárie, ktorá ešte za prezidentovania Kisku zasiahla do nezávislosti justície, keď intervenovala u generálneho prokurátora, aby prepustil z väzby páchateľa, ktorý poškodil pomník sovietskych osloboditeľov od nacizmu. Harabin varuje aj pred opačnou stranou politického spektra, ktorá zase SNP označuje ako puč proti slovenskej štátnosti, oslobodenie od fašizmu prezentuje ako okupáciu a velebí ľudácky režim.

 

Oba extrémy na slovenskej politickej scéne nás robia nedôveryhodných v očiach Ruskej federácie, ktorá ako jediná veľmoc, nám garantuje južnú hranicu. K podobnému vyčíňaniu dochádza aj v okolitých krajinách. V Čechách došlo k poškodeniu sochy maršala Koneva, dokonca tam zastupiteľstvo presadzuje postaviť pomník Vlasovcom, kolaborantom s jednotkami SS, ktorých zločiny odsúdil aj norimberský tribunál. Na Ukrajine pochodujú s fakľami Banderovci a v Lotyšsku, Estónsku a Litve pochodujú nacisti z Waffen SS za účasti vládnych predstaviteľov. Nikto z oficiálnych predstaviteľov Slovenska však neprotestuje.

Neuveríte, prečo sudca vyhodil Harabina z pojednávacej miestnosti!

Z miestnosti odišli aj viacerí Rostasovi fanúšikovia…

 

Harabin sa preto pýta vládnych predstaviteľov, či  je podpora nacizmu a fašizmu oficiálnou politikou Slovenskej republiky, keď sa Slovensko zdržalo hlasovania v OSN pri rezolúcii odsudzujúcej oslavy nacizmu a prekrúcania histórie.

 

„Tiež sa v tejto súvislosti pýtam ministra ktorý už je vyše roka v demisii, prečo na rozdiel od chorvátskeho ministra zahraničia mlčí a nepodáva protestné nóty, keď premiér susednej krajiny zasadá pod mapou veľkého Maďarska. Lebo keď Orbán bránil svoju krajinu pred migrantmi, alebo keď rušil Sorosovu univerzitu v Budapešti, vtedy všetci títo pokrytci mali plne ústa kritiky a znepokojenia. No teraz keď ide o provokáciu Maďarska voči susedným krajinám, tak mlčia a nevedia sa našej vlasti zastať.“

 

Maďarskému národu Harabin želá, aby historickému vývoju už porozumeli aj maďarskí politici, a Slovensku želá, „aby ho v zahraničí začal konečne zastupovať niekto iný ako alibista Lajčák“.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak