Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Šéfka sudcov ide po Monike Jankovskej!

Edita Silna
Edita Silna dec 26

Dôvodom na odporúčanie disciplinárne stíhať Jankovskú je komunikácia s Marianom Kočnerom cez aplikáciu Threema.

 

Sudkyňa Krajského súdu Bratislava Monika Jankovská bude čeliť ďalšiemu disciplinárnemu stíhaniu. Návrh na jeho začatie v pondelok podala predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková. Informujú o tom na webe Súdnej rady.

 

​“Dôvodom podania je, že daná sudkyňa porušila povinnosti, ktoré boli uvedené v správe o činnosti komisie. Zároveň do dnešného dňa nedala záruky, že spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti. Návrh teda vychádza zo skutočnosti, že sudkyňa stratila predpoklady sudcovskej spôsobilosti, čo má za následok návrh trestu zbavenia funkcie sudcu vrátane návrhu na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcu,“ cituje web odôvodnenie návrhu podania, ktorým Praženková reflektovala aj samotné odporúčanie Súdnej rady SR.

 

 

Dôvodom na odporúčanie disciplinárne stíhať Jankovskú je komunikácia s Marianom Kočnerom cez aplikáciu Threema.

 

Disciplinárne stíhať Jankovskú navrhla koncom novembra Praženkovej Súdna rada na návrh osobitnej komisie. Tá si Jankovskú zároveň predvolala na 13. januára.

 

Na začiatku októbra podalo návrh na začatie disciplinárneho konania proti bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej aj Ministerstvo spravodlivosti SR.

 

NAKA odhalila, v čom klamala Jankovskej sestra!

Podľa NAKA sa tiež mobil Haitovej v momente pripojenia na web zresetoval a vymazali sa v ňom všetky údaje…

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak