Type to search

POLITIKA SPRÁVY

TOTO hovorí prezidentka Čaputová na korupčné kauzy politikov a sudcov!

Threema, prostredníctvom ktorej komunikoval obžalovaný podnikateľ Maria K. s viacerými sudcami, prokurátormi i vysokopostavenými politikmi, ukázala, že spravodlivosť na Slovensku sa dá kúpiť. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová v rozhovore pre agentúru SITA. Podľa nej bol rok 2019 spojený so škandálmi politikov a sudcov, a je nevyhnutné, aby sa tieto kauzy vyšetrili, pretože inak stratia ľudia dôveru v štátne inštitúcie.

 

„To, čo sme sa z tejto komunikácie dozvedeli o fungovaní niektorých predstaviteľov justície, bolo šokujúce. Ukázalo sa, čo sme dlho tušili, a teda, že spravodlivosť sa dala kúpiť a často ju zneužívali práve tí, od ktorých sme očakávali, že ju budú ochraňovať,“ povedala pre SITA Zuzana Čaputová.

 

Podľa hlavy štátu je dôležité, aby sa všetky obvinenia a podozrenia vyšetrili, inak Slováci nebudú dôverovať štátnym inštitúciám, a to môže následne viesť k tomu, že ľudia vyhodnotia, že radikálne riešenia prezentované silným hlasom a ráznou päsťou sú vhodnejšie. „To je veľmi vážna a vysoká hra, keď je v stávke už aj tak oslabená dôvera občanov,“ uviedla Čaputová.

 

TAJNÁ DOHODA! Fico kryl Kočnerovi chrbát

Marian Kočner na ďalšej nahrávke hovorí o tajnej dohode s Robertom Ficom (Smer-SD)…

 

Prezidentka však verí, že Slovensko v súčasnosti prechádza katarzným, očistným procesom. „Samozrejme, ak sa nezastaví dnes, ale bude pokračovať ďalej,“ povedala.

 

Prostredníctvom aplikácie Threema s Marianom K., obžalovaným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, komunikovalo viacero advokátov, sudcov a prokurátorov, ktorí už dnes čelia disciplinárnym konaniam alebo opustili svoje post, okrem iných bývalý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarky, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, niekdajší podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD), ktorí v súvislosti s touto komunikáciou prišli o svoje funkcie.

 

Takto vyzerá prepis komunikácie medzi „Maznákom“ a Kočnerom!

Igor Matovič zverejnil prepis časti údajnej komunikácie Martina Glváča s Mariánom Kočnerom…

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak