Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Andrej Danko prezradil, kto chcel 50-dňové moratórium!

Predseda SNS a šéf Národnej rady (NR) SR Andrej Danko zdôraznil, že hoci otvoril tému predvolebných prieskumov, 50-dňové moratórium nechcel. 

 

„Ale 50 dní som ja nechcel, 50 dní si želal Robert Fico. Keď premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) kritizuje 50 dní, tak nech zdvihne telefón a povie to Robertovi Ficovi. Pre mňa boli dôležité podnikové byty a minimálne dôchodky,“ vysvetlil.

 

Podľa svojich slov pôvodne navrhoval úpravu v oblasti prieskumov, pretože v súčasnom stave vidí problém a potrebu „urobenia poriadku s agentúrami“. Podotkol, že stanovenie metodiky či sprísnenie licencovania navrhoval už pred troma rokmi a je rád, že sa téma prieskumov otvorila.

 

Prezidentka Čaputová tvrdo kritizuje 50-dňové moratórium!

Zuzana Čaputová nepodpíše návrh na predĺženie moratória…

 

V súvislosti s rozhodnutím Ústavného súdu (ÚS) SR o pozastavení účinnosti novely si Danko myslí, že súd bude musieť posúdiť rovnako aj ústavnosť 14-dňového moratória. „Ústavný súd nepovedal, že to nie je možné. Aktuálne je 14 dní moratórium, tak keď môže byť 14, môže byť aj 41, aj 50. To, čo urobil ÚS, je, že vydal predbežné opatrenie a pozastavil 50 dní, ale nepovedal, že to je v rozpore so zákonom,“ zdôraznil Danko.

 

Rozdiel vidí v tom, že 14-dňové moratórium už je dlhodobo platné. „Je to zažité v tradícii. Tak čo chcú povedať teraz, že 50 dní nie?“ podotkol s tým, že ÚS je tu na to, aby dbal na dodržiavanie zákonnosti. Podľa svojich slov je sám zvedavý „na to šalamúnske rozhodnutie“.

 

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak