Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Odsúdili Zoltána Andruskóa! TOTO je jeho trest

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku odsúdil obvineného Zoltána Andruskóa na trest 15 rokov odňatia slobody v strednom stupni stráženia za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Rozsudok je právoplatný, vzhľadom na to, že Andruskó súhlasil s dohodou o vine a treste.

 

Senát ŠTS v pondelok neschválil dohodu o vine a treste medzi Andruskóom a prokurátorom ÚŠP. Ten navrhoval Andruskóa odsúdiť na desať rokov trestu odňatia slobody za vraždu novinára. Predsedníčka senátu Pamela Záleská uviedla, že namiesto navrhovaných desať rokov by za spravodlivý trest považovala 15 rokov odňatia slobody.

 

 

Andruskó je odsúdený za vraždu novinára Jána Kuciaka. Tú si u neho mala objednať Alena Zs. na objednávku Mariana K. Za vykonávateľov označuje prokuratúra Miroslava M. a Tomáša Sz., ktorým za to mal Andruskó sprostredkovať finančnú odmenu.

 

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Podľa obžaloby si vraždu objednal Marian K. ako pomstu za články, ktoré Kuciak publikoval o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

 

 

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak