Type to search

POLITIKA SPRÁVY

TOTO si myslí Robert Fico o poprave Solejmáního a situácii v Iraku a Iráne!

Zabitie iránskeho generála Solejmáního označil Robert Fico za hrubé porušenie medzinárodného práva.

 

Slovenskí vojaci boli z Iraku presunutí do Kuvajtu, vyhlásil šéf Smeru Robert Fico na brífingu. Zabitie iránskeho generála Solejmáního označil Fico za hrubé porušenie medzinárodného práva. Podľa Fica sa situácia v Iraku a Iráne týka aj Slovenska, varoval pred možnou hrozbou.

 

„Ak táto výbušná situácia dospeje k ozajstnej explózii, tak sa nás to bude týkať všetkých. Aj Slovensko môže byť terčom rôznych útokov militantných síl, ktoré sa nachádzajú v Iraku a Iráne,“ povedal na brífingu.

 

Fico podotkol, že ani mnohí blízki spolupracovníci amerického prezidenta Donalda Trumpa netušili, že k útoku príde.

 

Robert Fico prezradil, čo si myslí o iránskom generálovi Solejmáním

Robert Fico uviedol, že Slovensko si musí chrániť svoje vlastné záujmy…

 

„Človek, ktorý bol zabitý, nebol žiadne neviniatko, ale to neznamená, že svojvoľne ktokoľvek môže rozhodnúť o zabití takéhoto človeka, pokiaľ nie sú naplnené pravidlá medzinárodného práva. Tento akt považujeme za hrubé porušenie medzinárodného práva,“ vyhlásil odvolávajúc sa na Chartu OSN. V parlamente odporučí poslancom Smeru, aby uznesenie s takýmto obsahom podporili. Dodal tiež, že očakáva od Spojených štátov konkrétne dôvody útoku.

 

„Opätovne chcem mimoriadne podporiť a oceniť veľmi racionálny prístup premiéra Petra Pellegriniho,“ povedal Fico. Uvítal, že slovenskí vojaci boli premiestnení mimo územia Iraku. Podľa jeho informácií sa nachádzajú v Kuvajte.

 

V Európskej únii môžeme podľa neho očakávať ďalšiu vlnu migrantov. Hovorí, že vláda už v tejto súvislosti robí „inventúru opatrení“. Fico tiež kritizoval opozičné a mimoparlamentné strany za to, že nezaujali po utorkovom spoločnom obede stanovisko k situácii Iraku a Iránu.

 

Zistili sme, čo sa deje s našimi vojakmi v Iraku!

Viac informácií sa dočítate v článku…

 

Poukázal tiež na dvojaký meter pri udeľovaní medzinárodných sankcií. Európska únia podľa Fica nenaberie odvahu, aby dala sankcie USA, tak ako dala v prípade porušenia medzinárodného práva sankcie Rusku.

 

Iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního, veliteľa jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd, zabili minulý piatok americké sily pri útoku dronom neďaleko letiska v irackom hlavnom meste

 

Bagdad. Operáciu nariadil prezident Spojených štátov Donald Trump, ktorý Solejmáního obvinil z prípravy útoku na amerických diplomatov a vojakov v Iraku. Irán za to prisľúbil „tvrdú odplatu“.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak