Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Neuveríte, čo obsahuje volebný program strany SMER!

Smer na programovej konferencii predstaví program do volieb.

 

Trinásty dôchodok, ďalšia podpora mladým rodinám a povinnosti mladých lekárov voči Slovensku sú hlavné priority, ktoré chce strana Smer-SD presadiť v prípade účasti vo vláde po tohtoročných parlamentných voľbách.

 

Tieto hlavné body predstavil predseda Smeru-SD Robert Fico na programovej konferencii strany v Banskej Bystrici. Predseda vlády SR a podpredseda strany k tomu doplnil, že štvrtou prioritou by malo byť to, že „nikdy nepripustíme zrušenie žiadneho sociálneho bodu, ktorý sme presadili“.

 

 

Trinásty dôchodok má byť určený pre každého dôchodcu vo výške priemerného dôchodku 460 eur. Podľa Fica na to bude potrebných asi 300 mil. eur.  „Rodinám chceme ponúknuť 13. rodinný prídavok vyplácaný v auguste. „Poďme hovoriť o výške napríklad 400 eur, čo by bolo 400 mil. eur na milión detí,“ konkretizoval predseda strany.

 

Tretí pilier volebného programu sa týka zdravotníctva, kde podľa Fica bude v roku 2024 chýbať tritisíc lekárov na Slovensku. „Receptom je, keď štúdium stojí okolo 55- až 60-tisíc eur, aby s účinnosťou od roku 202, buď mladí lekári 10 rokov odpracovali na Slovensku, alebo dostanú šek v cene štúdia na preplatenie,“ objasnil predseda strany Fico.

 

„Je to program, v ktorom chceme sociálne spravodlivé Slovensko, ktoré naďalej upevňuje a posilňuje medzigeneračnú solidaritu. Chceme Slovensko, ktoré dokáže zabezpečiť dôstojnú jeseň života pre svojich seniorov a dokonca dokáže zabezpečiť aj dôstojné podmienky pre svojich pracujúcich. Chceme Slovensko, kde si nájde prácu za dobrý plat každý, kto chce pracovať. Chceme Slovensko, kde každý jeden človek dostane kvalitné sociálne služby, dostupnú zdravotnú starostlivosť a dobré vzdelanie pre svoje deti. Chceme spravodlivé Slovensko, ktoré je naďalej bezpečným štátom pre svojich občanov,“ uviedol v príhovore premiér Peter Pellegrini.

 

Prekvapujúce slová Pellegriniho o strane SMER!

Viac informácií sa dočítate v článku…

 

Podľa Fica je smiešne, ak niekto pred voličov predkladá 1 400 opatrení. My nechceme vyzerať smiešne a budeme venovať pozornosť len novým výzvam a prinášame opatrenia, ktoré prináša doba,“ uviedol na tlačovej konferencii s tým, že sú pripravení reagovať na moderné výzvy týkajúce sa nedostatku pracovných miest, klimatickej zmeny a digitalizácie. Odpoveďou na problém s pracovnými silami a robotizáciu má byť možné zdaňovanie robotov, duálne vzdelávanie a nie dovážanie lacnej pracovnej sily.

 

Smer-SD je podľa Pellegriniho po 12 rokoch v riadení tohto štátu absolútne predvídateľný politický subjekt. Naše sľuby vždy aj reálne doručíme,“ doplnil a dodal, že napriek ekonomickej náročnosti sľubov ich pripravia tak, aby boli zvládnuteľné. Okrem troch hlavných opatrení sú tu podľa podpredsedu strany Richarda Rašiho desiatky ďalších, ktoré vznikli pri návštevách v regiónoch a v diskusiách s ľuďmi.To, čo robíme, robíme zdola. Vláda mala viac ako tretinu výjazdových rokovaní a v tomto budeme pokračovať vo všetkých okresoch Slovenska, uviedol Raši.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak