Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Čaputová: Kiska je pre mňa neprijateľnejší, ako Kotleba

Ak by Andreja Kisku obžalovali, prezidentka by ho za premiéra nevymenovala.

 

Ak ĽSNS vyhrá tohtoročné parlamentné voľby, prezidentka Zuzana Čaputová vstúpi s touto stranou do rokovaní. Považuje to za rešpektovanie vôle ľudí.  Koaličný potenciál ĽSNS sa zatiaľ podľa prezidentky javí ako nulový.

 

Ak by niekto chcel vytvoriť vládu s podporou ĽSNS, tak Čaputová vládu vymenuje. „Ak mám dôverovať vyjadreniam lídrov politických strán, je nepravdepodobné, že by ĽSNS mohla zostavovať vládu,“ uviedla.

 

Ak si voliči zvolia strany, ktoré sú s ĽSNS ochotné a schopné vládu vytvoriť, musela by ju vymenovať, skonštatovala hlava štátu. „Nemala by som inú možnosť ako rešpektovať voličov,“ doplnila.

Prezidentka tiež nepovažuje za vhodné, aby vymenovala na post premiéra ktorúkoľvek osobu, ktorá čelí obžalobe. Uviedla to na margo toho, že ak by sa mal premiérom stať líder strany Za ľudí Andrej Kiska a jeho obvinenie by postúpilo do obžaloby na súd, tak by ho za premiéra nevymenovala.

 

„To, čo treba zmeniť k lepšiemu, do budúcna je, aby sa kauzy na Slovensku vyšetrovali. Musím oceniť posun, ktorý za posledný rok a pol nastal. Istý posun k lepšiemu tu máme,“ hovorí prezidentka.

Ministrom vnútra by mal podľa nej byť človek, ktorý nemá spornú minulosť alebo je schopný daný rezort posilniť z hľadiska dôveryhodnosti. „Súvisí to s tým, aby mal odborné predpoklady, ale takisto aj morálny kredit,“ priblížila Čaputová.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak