Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Neuveríte, koľko nemocníc plánuje postaviť bývalý minister zdravotníctva Drucker

Edita Silna
Edita Silna jan 29

Silná rodina, zdravotníctvo, vzdelanie a inovácie sú opornými bodmi strany Tomáša Druckera.

 

Silná rodina, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojný život seniorov a zraniteľných skupín, vzdelanie, veda, výskum a inovácie, fungujúci a poctivý štát, zdravé hospodárstvo v regiónoch a moderná národná politika, to sú hlavné body volebného programu strany Dobrá voľba, ktorý predstavila v piatok v Bratislave.

 

„Našou ambíciou je byť modernou stranou so silným sociálnym programom. Už je zrejmé, že projekt sociálnej demokracie pod vedením Roberta Fica zlyhal,“ uviedol predseda strany Tomáš Drucker s tým, že Smer-SD vyčerpal svoje možnosti.

 

“Pri všeobecnej modernizácii našej spoločnosti sa akoby zabudlo práve na polikliniky a nemocnice, miesta, v ktorých nachádzame pomoc a nádej pre seba, našich rodičov, deti a priateľov. Sú často až doslova zaplesneným výkričníkom pre priority a výkony doterajších vlád, a to musíme napraviť,” píše sa vo volebnom programe Druckerovej strany Dobrá volba.

Drucker chce presadzovať modernizáciu, alebo výstavbu novej nemocnice v každom kraji, čo znamená minimálne 8 nemocníc.

 

Drucker pôsobil v poslednej Ficovej vláde ako nominant Smeru na poste ministra zdravotníctva.

 

Pri priorite spravodlivého zdravotníctva pre všetkých chce zdravotnú starostlivosť orientovanú na výsledky a dostupnú každému pacientovi bez rozdielu. „Navrhujeme, aby rozpočet z verejných zdrojov bol minimálne na úrovni 6,5 percenta HDP, aby sme si mohli dovoliť najmodernejšiu liečbu a výborných zdravotníkov, aby nám tí najlepší neutekali do zahraničia,“ uviedla strana.

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak