Type to search

SPRÁVY

Razia prekvapila štátnu tajomníčku Jankovskú!

Pondelková výzva prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, aby sa štátni predstavitelia, ktorí si písali s Marianom Kočnerom, sami prihlásili, asi nezabrala. Polícia nečakala a po telefóny, ktoré môžu stále obsahovať komunikáciu s kontroverzným podnikateľom obvineným z vraždy, si zašla sama.

 

Prvou známou osobou, ktorej príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zobrali telefón, je štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská(nom. Smeru). Razie mali prebiehať aj na viacerých bratislavských súdoch.

 

„V súvislosti s medializovanými informáciami o zaistených správach môžeme potvrdiť, že policajti NAKA vykonali početné zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vzhľadom na súčasné štádium nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

Ciele svojho zásahu polícia nekomentovala, niektorí sa však priznali. „Rezort potvrdzuje informáciu, že počas dnešného dňa (vo štvrtok – pozn. red.) odovzdala štátna tajomníčka Monika Jankovská svoj telefón polícii a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní. V prípade potreby bola ochotná aj vypovedať, zo strany polície však takáto požiadavka nebola,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová.

 

Policajnú návštevu mali mať aj viacerí bratislavskí okresní a krajskí sudcovia či prokurátori.

FOTO: V takomto LUXUSE žije Monika Jankovská!

Odkiaľ na to všetko zobrala?…

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak