Type to search

DOMÁCE POLITIKA

ŠKANDÁL: Fico bol Kočnerov šéf! Tu je dôkaz

Edita Silna
Edita Silna feb 02

Podľa komunikácie Mariana Kočnera a Norberta Bödöra cez Threemu bol Bödör v kontakte s Robertom Ficom aj Robertom Kaliňákom. Čakal aj na stretnutie s Denisou Sakovou, ale vyjadrovali sa o nej vulgárne.

 

Takto analyzuje komunikáciu Mariana Kočnera a Norberta Bödöra cez šifrovanú aplikáciu Threema policajný vyšetrovateľ v oficiálnej správe: „Je zrejmé, že Kočner koná spoločne s Norbertom Bödörom v prospech politickej strany Smer. Podľa komunikácie je ochotný vždy pomáhať Robertovi Ficovi, je mu verný, obetuje sa pre Smer, navrhuje a podniká kroky na to, aby sa strana Smer udržala pri moci, a to aj za vlastné peniaze, ako napríklad ovplyvňovanie verejnej mienky prostredníctvom médií, snaha o ovplyvňovanie rôznych politických postov, na čo mu napríklad slúžili aj informácie, ktoré dokázal získať ešte pred ich medializáciou.“

 

Roberta Fica tieto slová po zverejnení v polovici augusta rozčúlili. „Takto sa písali posudky v 50. rokoch. Čo má čo policajt písať slohové politologické práce, čo je politológ policajt? Majú sa venovať svojej práci a nie politologickým úvahám,“ hovoril Fico na tlačovej besede ešte v auguste minulý rok.

 

Polícia však vedela, prečo to píše. Pre Kočnera a Bödöra bol Fico šéf, tak ho volali vo svojich správach cez aplikáciu Threema. Prezývky a skratky používali aj pri iných osobách.

 

V novembri 2017 sa Kočner a Bödör kriticky rozprávali o generálnom prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Písali si o tom, že sa niekde „Vlekár“, teda Boris Kollár, preriekol, že má s Čižnárom blízky vzťah. Kočner bol s Čižnárom všeobecne nespokojný a bál sa toho, že ho dá zavrieť.

 

Funkcia generálneho prokurátora bola pre Kočnera kľúčová. Odkedy na prokuratúre nebol Kočnerov priateľ Dobroslav Trnka, nevedel vo vedení nič vybaviť. Odstavenie „Dobroša“, ako Trnku volal, ale aj Štefana Harabina považoval Kočner za najväčšie šéfove chyby.

 

Tieto chyby zanalyzoval Kočner v dlhšej správe Bödörovi. Takú istú správu poslal aj Alene Zsuzsovej. Z tejto komunikácie je zrejmé, koho Kočner v komunikácii s Bödörom označoval za šéfa – namiesto šéfove chyby totiž už Zsuzsovej napísal Ficove chyby.

 

V januári 2018 Kočner Bödörovi písal: „Mi to tak pripadá, že len my dvaja sme so šéfom.“

 

Kamošom nazývali policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý je Bödörov príbuzný a vyšetrujú ho, že mu donášal z polície informácie alebo aj zistenia z lustrovania novinárov či prokurátorov.

Tento dôkaz usvedčuje Kočnera z objednávky vraždy Jána Kuciaka

Už dnes sa spolu s ďalšími obžalovanými postaví pred senát súdu Marián Kočner…

„Tak asi teda už sme menovali všetkých,“ odpovedal Bödör. „Hoci kľudne sa môže stať, že sa loď potopí. Ale čo už. Ja spravím všetko a ostatné už nie je na mne,“ dodal ešte.

 

„Aj ja prispejem k dielu,“ odpovedal Kočner.

 

„Keď raz s niekým robím, tak v dobrom aj zlom,“ hovoril Bödör.

Drucker obvinil Fica: Týmto sa vyhrážal mojej rodine!

Tak toto je závažné obvinenie…

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak