Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Tomáš Drucker: Rodinná a sociálna politika sú náš hlavný program!

Edita Silna
Edita Silna feb 08

Rodičia s viac deťmi by mali mať nižšie dane a vyššie dôchodky. Strana Dobrá voľba prišla s optreniami, ktoré sú súčasťou silnej prorodinnej politiky. Slovensko vymiera a Druckerova strana chce tento trend zvrátiť.

 

“Chceme odmeniť ľudí, ktorí celý život sa starajú o deti, aby mali nižšie dane. Ak má niekto viac detí, musí mať aj nižšie dane, pretože to čo produkuje pre spoločnosť do budúcna je niečo naviac. Ak má niekto tri deti, mal by mať 5% dane počas istého obdobia. Ak má niekto šesť detí, nemal by platiť žiadne dane zo závislej činnosti. Je to nastavené na to, aby pracoval. Je veľmi dôležité zvýšiť počet dní dovolenky matkám od počtu detí. Zabezpečiť, aby sme mali detské škôlky. Priamo nastaviť podmienky.”

 

“Takisto aj dôchodky. Ak niekto vychovával päť detí, tak je takmer isté, že bude mať minimálny dôchodok. To je nespravodlivé,” vyjdaril svoj názor Tomáš Drucker.

 

Každý z nás má mať nárok na dôstojnú starobu a možnosť dôstojne žiť. To sa netýka len výšky dôchodku, ale aj dostupnosti kvalitných sociálnych a zdravotných služieb vrátane dlhodobej starostlivosti o najviac odkázaných ľudí.

 

Spolu s riešeniami, ktoré umožnia deťom lepšie sa starať o svojich rodičov, sa vieme lepšie pripraviť na starnutie populácie, ktoré nás čaká. Dôchodok má byť zaslúžený odpočinok a odmena a nie nedôstojné prežívanie zo dňa na deň. K tomu nepochybne prispejú lieky bez doplatkov pre seniorov či polovičné dane pre pracujúcich seniorov.

Neuveríte, koľko nemocníc plánuje postaviť bývalý minister zdravotníctva Drucker

Silná rodina, zdravotníctvo, vzdelanie a inovácie sú…

Samozrejmosťou musí byť 13. dôchodok namiesto neistého vianočného príspevku. Naše mamy, otcovia a starí rodičia si zaslúžia dôstojný život. V poradovníkoch na službu dlhodobej starostlivosti máme dnes 9 600 občanov, pre ktorých nie je dostatok voľných miest a dostatok financií na prevádzku.

 

K zabezpečeniu financovania dlhodobej starostlivosti navrhujeme zriadenie Fondu odkázanosti, ktorý spojí dnes komplikované viaczdrojové financovanie a rozhodovanie. Fond odkázanosti bude uhrádzať paušálnu platbu registrovaným poskytovateľom na základe utŕžených poukazov, podľa výberu poskytovateľa občanom.

Drucker v diskusii umlčal Harabina! TOTO naňho vytiahol

Predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker sa v diskusii…

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak