Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Takto chce Progresívne Slovensko zdvihnúť naše dane!

PS/Spolu by chcelo zaviesť emisnú daň, ktorá sa má odvíjať od najazdených kilometrov auta a skrz toho vyprodukovaných emisií. Tvrdia, že ich cieľom je podporiť zmenu daňového mixu a jednotlivých daní tak, aby motivovali ľudí viac pracovať, investovať, viac sa starať o životné prostredie či svoje zdravie.

 

„Progresívno-cirkulačné zdaňovanie v praxi bude zohľadňovať vek vozidla a vypúšťané emisie. Teda čím novšie vozidlo, tým menšie zaťaženie životného prostredia a zdravia ľudí, a zároveň nižšia daň. Naopak, čím staršie auto, väčšie zaťaženie, tým aj vyššia daň. Je férové, aby najväčší znečisťovatelia boli motivovaní obnoviť si vozový park a nepoškodzovali zdravie ostatným. Nie každý má automobil, mnoho ľudí si ho ani dnes nemôže dovoliť, ale vzduch musíme dýchať všetci,“ uviedlo Progresívne Slovensko.

 

Tento návrh by sa však najviac dotkol hlavne sociálne slabšej časti slovenského obyvateľstva, pretože tá nemá nadbytočné financie na kúpu nového vozidla a preto dnes používa staršie typy vozidiel. No po potencionálnom zavedení tejto novej dane by ľuďom nezostávalo nič iné, len platiť vysoké dane za to, že majú automobil, ktorým sa vozia do práce, aby uživili svoje rodiny, alebo svojej rodine zaobstarávajú základné životné potreby.

Ďalej Progresívne Slovensko uvádza. „Nižšie zaťaženie práce budeme financovať aj cez novú digitálnu daň (kým neexistuje európske riešenie voči internetovým gigantom), daň z ťažby dreva, daň z bilbordov, daň z hazardu alebo daň z nezdravých nápojov. Pomôžeme tým aj zvýšeniu ekologického povedomia, obmedzeniu konzumácie nezdravých nápojov, nadmernej ťažby dreva, vizuálneho smogu a hrania hazardných hier.”

 

Takto nejako vyzerá tá „sociálna“ politika z dielne Progresívneho Slovenska.

Truban sa v diskusii vysmial Matovičovi: Ľudia nemôžu rozhodovať o programe!

Dvaja politickí rivali, ktorí sú však po voľbách pripravení spolu…

Loading...
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak